Biuletyn Ambasady KRLD

16 maja 2017 r.

Rzecznik MSZ KRLD odrzuca komunikat prasowy RB ONZ

Pjongjang, 16 maja (KCNA) — Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych KRLD udzielił we wtorek następującej odpowiedzi na pytanie zadane przez KCNA w odniesieniu do udanego testu strategicznej rakiety balistycznej ziemia-ziemia Hwasong-12:

Udany test Hwasong-12 ma ogromne i szczególne znaczenie dla zapewniania pokoju i stabilności na Półwyspie Koreańskim oraz w regionie, jest on największym zwycięstwem narodu koreańskiego.

Jako część rutynowych prac na rzecz rozwinięcia zdolności nuklearnych do maksimum i tym samym podniesienia samoobronnych zdolności militarnych, test został przeprowadzony pod najwyższym kątem z uwagi na bezpieczeństwo krajów sąsiednich. Miał on na celu weryfikację taktycznych i technicznych specyfikacji nowo opracowanego balistycznego pocisku rakietowego, zdolnego do przenoszenia dużych ciężkich głowic nuklearnych.

Jednak niektóre kraje, to słuszne skorzystanie z prawa do samoobrony, określiły jako „naruszenie” i „zagrożenie” a RB ONZ wydała komunikat prasowy  potępiający KRLD za wystrzelenie rakiety balistycznej.

KRLD stanowczo i całkowicie odrzuca ten komunikat prasowy, który –  zgodnie z nikczemną, skierowaną przeciwko KRLD polityką USA – kwestionuje rozwijanie przez nią odstraszania nuklearnego w celach samoobronnych.

Tylko w ciągu ostatniego tygodnia, Stany Zjednoczone przeprowadziły dwa testy międzykontynentalnych rakiet balistycznych, jednak RB ONZ nigdy o nich nie wspomniała.

Prawo do samoobrony jest pierwszym kryterium suwerenności. Dlatego też, wymierzone w nie zarzuty są jawnym naruszeniem suwerenności i aktem brutalnej ingerencji w sprawy wewnętrzne.

Jeśli USA ośmielą się podjąć prowokację militarną przeciwko naszemu Państwu, bez trudu ją odeprzemy.

Najdoskonalsze na świecie systemy uzbrojenia nigdy nie będą wieczną wyłączną własnością Stanów Zjednoczonych i dzień kiedy my będziemy używać odpowiadających środków odwetowych nadejdzie z pewnością.

USA same zobaczą czy rakiety balistyczne KRLD stanowią dla nich rzeczywiste zagrożenie, czy nie.