Stowarzyszenie Przyjaźni Koreańskiej

Korean Friendship Association Poland

Internetowe Seminarium KFA Polska z okazji
Dnia Słońca

15 Kwietnia 2017 roku wszyscy postępowi ludzie z całego świata obchodzą Dzień Słońca - 105. rocznicę urodzin Wielkiego Prezydenta Koreańskiej Republiki Ludowej-Demokratycznej. W związku z tą okazją, zapraszamy do zapoznania się ze specjalnym internetowym seminarium, poświęconym Wiecznemu Prezydentowi KRL-D.
„Towarzysz Kim Il Sung, powiedziałbym, był człowiekiem świętym, z ogromną jak ocean duszą i siłą przyciągania. Jego troska była bezgranicznie szczodrą i głęboką, taką, która objawia się poprzez oochronę życia wszystkich, którzy kochają swój kraj i naród. Ciepło jego rąk otaczało każdego, kto kocha swoją ojczyznę i naród, poprowadziło go, jako wiecznego współtowarzysza, na drodze dla dobra ojczyzny i narodu.”
Kim Jong Un

Artykuły

Pieśń Generała Kim Il Sunga

Pieśń Generała Kim Il Sunga jest jednym z nieśmiertelnych peanów sławiących postać Wiecznego Prezydenta Republiki – Generalissimusa Kim Il Sunga. Powstała w 1946 roku. Jej tekst stanowi dzieło Ri Chana, a kompozycja muzyczna – Kim Won Gyuna. Słowa pieśni opowiadają o Kim Il Sungu – ukochanym przywódcy narodu koreańskiego, wyzwolicielu całej Korei spod kajdan japońskich imperialistów.

Zachęcamy do posłuchania tego nieśmiertelnego dzieła, wpisującego się idealnie w całość koreańskiej muzyki rewolucyjnej. Wersja dostępna na stronie to wykonanie zespołu Mansudae Art Troupe.

Publikacje

"Dziesięciopunktowy program wielkiej konsolidacji całego narodu w imię zjednoczenia Ojczyzny"
„Położenie kresu trwającej prawie pół wieku historii rozdzielenia i konfrontacji, urzeczywistnienie zjednoczenia Ojczyzny – to jednomyślny postulat i wola całego narodu.”

Oświadczenie KFA Polska

Zapraszamy do zapoznania się z oficjalnym oświadczeniem Polskiego Oddziału Stowarzyszenia Przyjaźni Koreańskiej opublikowanego z Okazji 105. Rocznicy Urodzin Prezydenta Kim Il Sunga.

© Stowarzyszenie Przyjaźni Koreańskiej, Polska. Juche 106 (2017)

Do góry ↑