19-06-0

W Korei dzieci nazywane są „Królami”. Widząc jeżdżące po ulicach stolicy małe ciężarówki rozwożące mleko sojowe, ludzie mówią, że przejeżdżają królewskie samochody. Samochody te codziennie wyruszają w drogę, aby dostarczać do przedszkoli i szkół mleko sojowe wyprodukowane w Pjongjańskiej Fabryce Żywności dla Dzieci. Mleko sojowe pochodzące z tego zakładu jest bardzo lubiane przez dzieci. Fabryka powstała w 1977 roku i otoczona jest szczególną uwagą Partii Pracy Korei i matek z całego kraju. Od swojego powstania produkuje ona różnego rodzaju pożywne artykuły żywnościowe, łatwe w trawieniu oraz bogate w białka i inne składniki odżywcze konieczne dla rozwoju dziecka.

Główny dyrektor zakładu, Jon Chang Guk powiedział: „W przeszłości byliśmy zadowoleni z tego co produkujemy. Jednak dzisiejsza rzeczywistość wymaga, abyśmy produkowali jeszcze lepszą i smaczniejszą żywność dla dzieci w jeszcze większych ilościach”.

W zeszłym roku fabryka została zmodernizowana pod opieką rządu zgodnie z wymaganiami nowej ery. Personel kierowniczy i pracownicy fabryki oraz technicy odpowiednich działów brali czynny udział w modernizacji. Powstały dziesiątki nowych budynków i wiele budynków zostało zmodernizowanych, wszystko w przeciągu nieco ponad dziesięciu miesięcy. Fabryka została wyposażona w nowoczesny sprzęt wytworzony własnymi siłami i technologią. Zakład posiada zintegrowany wielowymiarowy system produkcyjny, który umożliwia całościową kontrolę każdego problemu pojawiającego się w produkcji i zarządzaniu. Wszystkie procesy – wprowadzanie surowców, produkcja, pakowanie, magazynowanie i transport – zostały zautomatyzowane, aby produkować więcej z mniejszym udziałem ludzkiej siły roboczej. Obszar produkcyjny jest całkowicie sterylny, aby zabezpieczać żywność przed bakteriami i kurzem. W zakładzie znajduje się laboratorium gdzie przeprowadzane są kontrole jakości według międzynarodowych standardów. Osiągnięcia fabryki umożliwiły opracowanie różnych nowych pożywnych artykułów żywnościowych oraz ulepszenie wyglądu i opakowań produktów aby dopasować je do dziecięcych gustów i zapewnić wygodę kupującym.

Główny inżynier Cha Song Chol powiedział: „Peptyd ryżu będący żywnością funkcjonalną, to nowy produkt opracowany przez zespół badawczy naszej fabryki. Podstawowym surowcem do jego produkcji jest białko ryżu i posiada on wysoką wartość odżywczą. Ma zastosowanie jako środek odżywczy dla dzieci i wzbogacona żywność dla sportowców”.

W listopadzie zeszłego roku Najwyższy Dowódca Kim Jong Un przeprowadził inspekcję terenową Pjongjańskiej Fabryki Żywności dla Dzieci, która stała się modelem modernizacji. Powiedział: „Kontynuujemy rewolucję pokonując wszelkie trudności dla dobra dzieci, one są przyszłością kraju, ich radosny śmiech sprawia, że jestem optymistyczny w kwestii naszej świetlanej przyszłości choć dziś jest trudno.”

Wyraził oczekiwanie i wiarę, że personel kierowniczy i pracownicy fabryki produkować będą jeszcze więcej mleka sojowego i innych pożywnych artykułów żywnościowych dla dzieci, pamiętając zawsze, że utrzymywanie produkcji na odpowiednim poziomie jest drogą do ochrony dziecięcego śmiechu.

Obecnie, zarząd i pracownicy fabryki  każdego dnia dokonują innowacji w produkcji, zaangażowani w 70-dniową kampanię, aby powitać 7. Kongres PPK wielkimi wyczynami pracy.

19-03-0

 

 

 

Źródło: Naenara