2014-12-17-01

Ukochany Wódz Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej

Kochany Wódz Kim Jong Il urodził się 16 lutego 1942 roku w tajnym obozie partyzanckim na Górze Paektul. Jest synem Ojca Narodu KoreańskiegoKim Il Sunga, oraz komunistycznej rewolucjonistki, która walczyła o wyzwolenie narodu koreańskiego pod komendą Wielkiego WodzaKim Jong Suk.

Jako, że cała jego rodzina zajmowała się walką z okupantem, Towarzysz Kim Jong Il już od najmłodszych lat poświęcił się walce rewolucyjnej. Już od dzieciństwa Ukochany Przywódca wykazywał się nadzwyczajnym sprytem oraz mądrością.

W młodzieńczych latach Towarzysz Kim Jong Il bardzo aktywnie pracował na rzecz Ligi Młodzieży Demokratycznej, a we wrześniu 1957 roku został jej wiceprzewodniczącym.

22 lipca 1961 roku młody Kim Jong Il wstąpił do Koreańskiej Partii Pracy i od tego czasu aktywnie towarzyszył i wspierał swojego ojca Towarzysza Kim Il Sunga we wszystkich jego obowiązkach. 19 czerwca 1964 roku został powołany do Komitetu Centralnego Koreańskiej Partii Pracy.

15 lutego 1975 roku Ukochany Przywódca otrzymał tytuł Bohatera Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej za jego wielkie dokonania w pracy na rzecz Partii, oraz rewolucji.

Towarzysz Kim Dzong Il objął w 1993 funkcję Przewodniczącego Narodowej Komisji Obrony. 8 lipca 1994 roku niespodziewanie zmarł Ojciec Koreańskiego NaroduWielki Wódz Towarzysz Kim Il Sung. W 1997 roku wybrano Towarzysza Kim Jong Ila Wielkim Przywódcą Partii oraz Narodu Koreańskiego jako nowego Sekretarza Generalnego Partii Pracy Korei.

Ukochany Przywódca Towarzysz Kim Jong Il jest twórcą Polityki Songun, która twórczo rozwija doktrynę Juche.