W dniu 15 kwietnia Koreańczycy będą obchodzić Dzień Słońca, rocznicę urodzin Wiecznego Prezydenta Kim Il Sunga, założyciela Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Dzień, w którym urodził się ten wielki człowiek Góry Paektu, na zawsze zapisał się w historii Półwyspu Koreańskiego i całego świata.

Rocznica urodzin Prezydenta to w Korei czas radosny i wesoły.  W tym dniu Koreańczycy oddają cześć swojemu przywódcy oraz ze wzruszeniem wspominają jego wielkie wyczyny. Dzięki Kim Il Sungowi japoński okupant został wygnany z Półwyspu Koreańskiego, a Koreańczycy po latach kolonialnego ucisku mogli wreszcie ustanowić własne niezależne, demokratyczne i ludowe państwo koreańskie. Jednakże, młode państwo stanęło w obliczu nowego zagrożenia – amerykańskich imperialistów, którym nie wystarczało już okupowanie południowej części półwyspu i pragnęli zniewolić również mieszkańców północy. Prezydent Kim Il Sung stanął na czele obrony swojej ojczyzny, doprowadzając do wielkiego zwycięstwa nad amerykańskim agresorem.

Dzień Słońca jest obchodzony również przez postępowców z całego świata, w tym tych z Polski, którzy pragną razem z Koreańczykami uczcić pamięć nieodżałowanego przywódcy koreańskiej rewolucji, który dokonywał niestrudzonych wysiłków na rzecz globalnej sprawy niepodległości, niezależności i antyimperializmu. Za swego życia, Prezydent Kim Il Sung udzielał aktywnej pomocy krajom rozwijającym się w ich wysiłkach na rzecz postępu i dobrobytu. Jego szlachetnym poglądem na internacjonalizm było to, iż rewolucjoniści z całego świata powinni szczerze pomagać sobie nawzajem, niezależnie od narodowości czy rasy.

W związku ze zbliżającą się rocznicą urodzin wielkiego Kim Il Sunga, pragniemy złożyć wszystkim Koreańczykom najserdeczniejsze życzenia.

Niech żyje Kim Il Sung!

KFA Polska