Szefowa biura do spraw USA w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Korei Północnej Choe Son Hui powiedziała w sobotę, że Pjongjang jest gotowy na rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi po spełnieniu określonych warunków.

— Będziemy prowadzić dialog, jeśli spełnione zostaną warunki — powiedziała dyrektor Choe dziennikarzom w Pekinie, odpowiadając na pytania, czy jej kraj przygotowuje się na rozmowy z administracją prezydenta USA Donalda Trumpa.Na początku tego tygodnia delegacja dyplomatów Korei Północnej, którą kierowała Choe Son Hui, rozpoczęła rozmowy z amerykańskimi ekspertami w stolicy Norwegii. Ostanie spotkanie w ramach tzw. formatu Track II odbyło się w listopadzie 2016 roku w Genewie. Track II to nieoficjalne i pozarządowe rozmowy prowadzone pomiędzy osobami prywatnymi lub grupami osób. Mają one pomóc oficjalnym strukturom w rozwiązaniu konfliktów.

Na początku marca Koreanka miała uczestniczyć w rozmowach w Nowym Jorku, ale — jak donosił wówczas Reuters — administracja Donalda Trumpa nie zgodziła się na przyznanie jej wizy.

Źródło: SputnikPL